رژیم افزایش وزن|رژیم چاق شدن|رژیم اضافه کردن وزن|رژیم چاق کردن|کلینیک رژیم

ما یک کلینیک تناسب اندام مدرن با متخصصان خارجی و داخلی هستیم...

رژیم اضافه کردن وزن | رژیم افزایش وزن | رژیم چاق شدن | رژیم چاق کردن

رژیم اضافه کردن وزن | رژیم افزایش وزن | رژیم چاق شدن | رژیم چاق کردن

رژیم اضافه کردن وزن دستور‌های کلی:

1- کوشش کنید همیشه وقت صبحانه، نهار و شام تقریباً ثابت بماند.
2- هرگز یک وعده غذا را فراموش نکنید.
3- حداقل روزی 8 لیوان آب بنوشید. (حداقل نیم ساعت قبل از هر وعده غذا یک لیوان)
4- سه عدد بیسکویت یا یک شیرینی متوسط به ‌دلخواه
5- تنقلات مثل 10عدد بادام یا پسته در روز
6- در هفته سه عدد تخم مرغ میل نمائید.
صبحانه:4 کف دست نان سنگک یا5 کف دست نان تافتون یا12 کف دست لواش (کف دست بدون احتساب انگشتان است)

شیرپر چرب 1لیوان
پنیر 45 گرم (اندازه یک و نیم قوطی کبریت)
چای شیرین با دو حبه قند
کره 10گرم

برای مثال:روز اول:
شیر 1 لیوانانواع سریالها2 فنجان1فنجان اب پرتقال2 کف دست نان

روز دوم:
3 قاشق غذا خوری خامه1قاشق مربا خوری عسل4کف دست نان1 لیوان شیر
روز سوم:1 عدد تخم مرغ1 عدد گوجه فرنگی4کف دست نان45گرم پنیر
ساعت 10 صبح:
میوه:1عدد سیب یا پرتقال یا 4عدد زردآلو و 1عدد موز 3 عدد بیسکویت1لیوان شیر یا بستنی
نهار:
برنج:4 کفگیر یا32 قاشق سرصاف
گوشت:4تکه خورشتی یا سینه مرغ یا یک ران بزرگ مرغ یا150 گرم ماهی
سالاد: 1.5کاسه (با روغن ریتون) همراه با سرکه یا آبلیمویا 1 فاشق مایونز
سبزی: 1.5کاسه (می‌توانید از سبزیجات پخته مثل کدو، هویج، ذرت و غیره استفاده کنید. از حبوبات به جای گوشت می‌شود استفاده کرد مثلاً دو سوم لیوان پخته)
مثال:روز اول:4 کفگیر سبزی پلویک برش ماهی(ماهی به دلیل داشتن اسید چرب امگا 3 که خاصیت ضد التهابی دارندو اثر تقویت کننده روی سیستم ایمنی بدن دارند ودر درمان روماتیسم مفصلی موثر است حداقل هفته ای یک با ر باید در رژیم گنجانیده شود.ماهی منبع خوبی از کلسیم.فسفر.وسلنیوم میباشد ومانع رشد سلولهای سرطانی در بدن میشودواز لخته شدن خون وایجاد سکته های قلبی و مغزی جلوگیری میکند.)ماست وسالادوسبزی
روز دوم:32 قاشق غذاخوری عدس پلو1قطعه بزرگ مرغسالاد وسبزی و ماست
روز سوم:4 کف دست نان5 عدد کتلت یا کو کوماست سبزی وسالاد
بعد از ظهر: 2عدد میوه – چای با دو عدد خرما1قاشق خامه1کف دست نان یا یک نان تست
شام:
گوشت: 4تکه خورشتی یا 150گرم 5 قاشق تن ماهی یا40 گرم پنیر یا یک لیوان حبوبات پخته (مثل عدس و لوبیا)
نان:3 کف دست یا 3 سیب زمینی متوسط
ماست: 1 کاسه ماست پر چرب
سالاد: یک کاسه ونیمسس مایونز
سبزی: یک کاسه ونیم پخته یا خام
برای مثال:شب اول:2 کف دست نان4 قاشق غذاخوری سالاد الویهماستسبزی
شب دوم:خوراک مرغ(نخود فرنگیهویج پخته1 لیوان2عدد متوسط سیب زمینی سرخ شده200گرم مرغ یا یک ران بزرگ)ماست وسالاد وسبزی خوردن1کف دست نان
شب سوم:3کف دست نان45کرم پنیر3 عدد گردوماست وسالاد و سبزی
-دقت کنید هر روز باید مقدار ماست.شیر.سالاد.سبزی و میوه ای را که برایتان در نظر گرفته شده مصرف کنید.بقیه مواد را با همان میزان مشخص میتوانید تغییر دهید.

آخر شب: یک میوه1لیوان شیر یا بستنی1عدد شیرینی
– هر گاه احساس ضعف یا گرسنگی کردید می‌توانید از میوه یا سبزیجات پخته به میزان یک عدد یا یک کاسه (100 گرمی) استفاده کنید.
– روزی نیم ساعت پیاده روی تند کنید یا یک ساعت پیاده روی کُند داشته باشید.

افزایش وزن

کم وزنی می‌تواند به دلایل زیر باشد. 1) دریافت کم انرژی 2) فعالیت بیش از حد مثل ورزشکاران پرکار 3) بیماری‌های روده‌ای و انگلی و سلیاک که سبب جذب نامناسب و عدم بهره‌گیری مناسب از غذای دریافتی می‌شود. 4) بیماری‌هایی که باعث کاهش وزن می‌شوند مثل سرطان، پرکاری غده تیروئید که میزان سوخت و ساز و انرژی را افزایش می‌دهد. 5) فشارهای روحی و استرس 6) عوامل ژنیتیک بعضی افراد متابولیسم بالایی دارند و مقدار غذایی که می‌خورند بیشتر از بقیه افراد می‌سوزانند.

ابتدا در رفتار و حالات خودتان تجدید‌نظر کنید اگر یکی از موارد بالا موجب لاغری شما شده است اگر خودتان می‌توانید برطرف سازید و یا اگر به پزشک نیاز دارید نزد یک پزشک داخلی بروید تا با دادن آزمایش شرایط ژنیتیک، متابولیک، انگلی، تست تیروئید و غیره بررسی شوید. بعداز اطمینان از موارد فوق اراده و تصمیم خود را قطعی کرده و با حوصله و اعتماد به نفس رژیم افزایش وزن را شروع کنید.

برای داشتن یک رژیم افزایش وزن موفق موارد زیر را باید رعایت کنید

– باید بدانید که لاغری شدید می‌تواند مانند چاقی زیان‌بار باشد. لاغری شدید فرد را دچار کم‌خونی، ریزش مو، پوکی استخوان و اختلال گوارش، ناباروری، عدم تحمل سرما و افسردگی می کند. پس با غذا آشتی کنید و با آن دوست باشید. آن را مانند دارو بدانید. کم کم عادت می‌کنید که از غذا خوردن لذت ببرید. از نعمت‌های خداوند خوب و به اندازه استفاده کردن نوعی شکرگزاری است.

پس برای غذا خوردن وقت بگذارید و به آن اهمیت دهید. غذا را با اشتها بخورید و برای خواص بی‌شماری که خداوند در آنها نهاده است فکر کنید.
– مثبت فکر کنید و از خانواده‌تان بخواهید شما را حمایت کنند. سعی کنید غذا را در آرامش و کنار خانواده میل کنید.

– باید بدانید که رژیم افزایش وزن به زمان نیاز دارد. باید کم کم حجم ماده غذایی را بیشتر کنیم و به تدریج تغییرات را وارد بدن کنیم تا بدن دچار اختلالات الکترولیت و ناراحتی معده و قلبی نشود. پس صبور باشید و رژیم را دقیقاً انجام دهید.

برنامه غذایی که برای شما در نظر گرفته شده را در مقابل چشمانتان مثلا روی یخچال بچسبانید. اگر هر روز صبح یک تکه نان و پنیر میل می‌کردید و اکنون در برنامه شما ، دو کف دست نان و یک لیوان شیر و یک قاشق عسل و یک خامه کوچک نوشته شده است، شما به برنامه قبلی‌تان یک لیوان شیر و یک قاشق عسل ،اضافه کنید. و به‌همین ترتیب روزهای برنامه را اضافه کنید تا یکی دو هفته اول. در تمام وعده‌های غذایی با بدنتان مدارا کنید تا کامل پس از چند روز به رژیم غذایی نوشته شده برسید و بدنتان بتواند با شرایط جدید عادت کند.

– هرگز یک وعده غذایی یا میان وعده‌ها را فراموش نکنید و سعی کنید سر وقت غذاها را بخورید چون بدن شما به ساعت دقیقی شباهت دارد که بر طبق زمان‌بندی شما تنظیم می‌شود.

 

– سالاد و ماست و شیر و میوه و سبزی را که نوشته شده حتماً در هر وعده میل کنید و خوردن دسر مثل بستنی، یک عدد شیرینی خامه‌ای یا یک عدد موز مهم است.
– مکرراً خود را به خوردن غذا تشویق کنید.

– در دو سه هفته اول استفاده از کپسول مولتی ویتامین میترال یک عدد د ر روز می‌تواند نیازهای ویتامینی شما را تأمین کند و نیز سبب بهبود اشتهایتان می‌شود.
– از چربی‌های مایع مثل روغن کانولاروغن زیتونکره بادام زمینی که اسیدهای چرب ضروری و خوبی دارند برای سالاد استفاده کنید. در ضمن از میوه ی اووکادو که چربی زیادی دارد به سالادتان اضافه کنید.

– می‌توانید به سوپ‌تان خامه- ماست و یا انواع جوانه‌ها را بیفزایید. جوانه‌ها جزو کاملترین مواد غذایی هستند که با مصرف آنها، ویتامین‌ها و پروتئین ها و املاح معدنی مفیدی را به بدن می‌رسانند. می‌توانید آنها را همراه با سالاد میل کنید.

– حتماً ورزش و پیاده‌روی را انجام دهید زیرا سبب افزایش اشتهای شما می‌شود و نیاز بدنتان را به غذا افزایش می‌دهد. فکر نکنید که اگر ورزش کنید لاغرتر می‌شوید خیر ورزش سبب شادابی و نشاط می‌شود و شما اندام مناسبی خواهید داشت.

رژیم اضافه کردن وزن | رژیم افزایش وزن | رژیم چاق شدن | رژیم چاق کردنرژیم اضافه کردن وزن | رژیم افزایش وزن | رژیم چاق شدن | رژیم چاق کردن

رژیم اضافه کردن وزن | رژیم افزایش وزن | رژیم چاق شدن | رژیم چاق کردن

 

کلینیک رژیم

با تشکر از دکتر کیان پور

قوانین کلی سایت

۱) ارایه کلیه خدمات برای راحتی افراد به صورت آنلاین ، تلفنی و چت آنلاین می باشد.

۲) کلینیک الو رژیم آماده ارایه خدمات به مراجعین محترم در ساعات مشخص شده به صورت تلفنی و آنلاین خواهد بود. 9 صبح تا 18 عصر

  • برای ارائه بهترین خدمات و نتیجه گیری کوتاه مدت و موثر نیازمند همکاری و صداقت شما مراجعین عزیز در طی ارزیابی وضعیت شما هستیم تا بتوانید دقیقترین برنامه غذایی را متناسب با وضعیت خود دریافت کنید.
3